Po masáži

Tento článek je stručným návodem jak se chovat po masáži…
Pro zvýšení efektu masáže doporučuji dodržovat následující zásady a rady jak se chovat a co dodržovat po mé masáži. Níže je několik všeobecných rad a pak i rady k chování po speciálních tématických masážích.
1. Dodržovat pitný režim a vypít minimálně 2 až 3 litry nealkoholických nápojů denně. Při masáži dochází k aktivaci lymfatického systému a souběžně s tím i ke zvýšenému uvolnění toxinů. Proto je potřeba dodržet pitný režim, aby docházelo k vyplavování těchto toxinů z těla a tím i vyčištění organizmu.
2. Dodržet zásadu teplotního komfortu, tzn. nedovolit, aby došlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty.
3. Nevystavovat po 24hod organismus zvýšené fyzické námaze!!!

Co dělat před a po medové masáži?
1. V den absolvování medové detoxikační masáže hodně pijte (minimálně 2 litry), nejlépe čistou vodu bez bublin. Vyvarujte se požívání alkoholu a jiných omamných látek.
2. Po medové masáži nepoužívejte žádná mýdla ani krémy alespoň po dobu 12 hodin, výrazně by se tím snížil účinek medové masáže.

Všeobecné možné příznaky po absolvované medové masáži, některé zdánlivě negativní, ale přesto nejsou na závadu a nelekejte se jich…
Po masáži se mohou projevit dozvuky masáže, únava, výtok a další. Opět je to na každém klientu. Klient se po masáži cítí příjemně, lehce, uvolněně, pokožka je hladká, jemná, příjemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den pak umývat mýdlem pouze vodou. Mýdlo zanáší póry.